Aranui Cruises

Exotické plavby po Markézskych ostrovoch vo Francúzskej Polynézii

Spoločnosť Aranui ponúka počas celého roka plavby vo Francúzskej Polynézii - po nádherných Markézskych ostrovoch. Tieto ostrovy sa vyznačujú bohatou exotickou prírodou, lákavými možnosťami potápania a výborným slnečným počasím.
Pripravte sa na objaviteľskú cestu po stopách velikánov ako Thor Heyerdahl, Paul Gauguin, Herman Melville, Robert Louis Stevenson a Jacques Brel. Posádka na lodi je polynézskej národnosti a na týchto exotických, podmanivých ostrovoch, ktoré nazýva svojím domovom, vás privíta hrou na ukulele a typickými tahitskými kvetmi za ucho. Polynézska legenda hovorí, že bohovia stvorili Markézy ako strechu Francúzskej Polynézie. Na tejto plavbe preniknete až do samotného srdca polynézskej kultúry a tradícií, na ostrovy, ktoré zostali nedotknuté a kde akoby sa čas zastavil.

V roku 1959, rodina čínskych obchodníkov Wong spustila pravidelnú nákladnú lodnú dopravu medzi hlavným mestom Tahiti, Pape’ete, a vzdialenými ostrovmi súostrovia Francúzska Polynézia. Príležitostne brali na palubu lode Aranui 1 aj miestnych obyvateľov, ktorí spali na hlavnej palube len tak pod hviezdami a vo dne sa ukrývali pred horúcim slnkom pod palubnými plachtami. Avšak dopyt po osobnej preprave rástol a preto bola nová loď Aranui 2 z roku 1984 vybavená aj 12 kajutami, kuchyňou a jedálňou. 

Najnovšia inkarnácia slávnych lodí Aranui, Aranui 5, bola spustená na vodu v zime roku 2015 a predstavuje veľkolepý výsledok 30-ročnej snahy o ultimátny dopravný prostriedok: hybrid nákladnej a výletnej lode. Spravujúca spoločnosť je Compagnie Polynesienne de Transport Maritime a hlavnou funkciou lode ostáva preprava nákladu - bližšie info

Destinácie Aranui

Spoločnosť Aranui ponúka 14-dňové All Inclusive plavby po Markézach. Po Tahiti (Papeete) zakotví napríklad na Marquesas, Takapoto a Rangiroa v Tuamotu (najväčšie zoskupenie atolov na svete) a na slávnom ostrove Bora Bora. Cestujúci majú na výber celý rad výletov vrátane náročnejších trekkingových túr, 4WD výletov (na džípoch), výletu v helikoptére, kŕmenia žralokov či rají, návštevy múzea Paul Gauguin či pikniku na odľahlej pláži..

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
MV Aranui 5  7.500 t1032016 

Hostia na palube Aranui

Atmosféra na lodi je veľmi uvoľnená a priateľská. Posádka sa počas jedál pripája k hosťom a kapitán lode sa bežne nenápadne prechádza medzi hosťami. Väčšina hostí pochádza z Francúzska a Nemecka, nájdete tu i Austrálčanov, Kanaďanov a Američanov. Ide najmä o staršie páry, no vyskytne sa i zopár rodín, mladší dospelí i sólo cestovatelia.

Ubytovanie na palube Aranui

Loď je navrhnutá podľa princípov feng-šuej (majiteľmi lodnej spoločnosti sú aj dnes čínski Tahiťania). Má 108 útulných a vkusných kajút. Od prezidentského apartmánu až po kajuty zdieľané ôsmimi osobami umožňuje ubytovanie hosťom s naozaj rôznym finančným rozpočtom. Môžete si vybrať z ôsmich kategórií ubytovania: Class C (4-lôžkové vnútorné alebo až 8-lôžkové s oblô), vonkajšie kajuty Stateroom (2- až 4-lôžkové s obló), Deluxe (pre 2 osoby s balkónom), Superior Deluxe (väčšia verzia Deluxe), až po apartmány: Junior, Premium, Royal a a Presidential.
Všetky kajuty majú klimatizáciu, skrine, nočné stolíky, sprchový kút, sušič na vlasy a set produktov: Aranui sprchový gél, telové mlieko, pleťové mydlo a sprchovú čiapku. Každá kajuta je vybavená 220 voltovým striedavým prúdom, so zásuvkou európskeho štandardu.
Od kategórie Deluxe vyššie, majú všetky kajuty tiež malú chladničku, elektronický trezor a TV s plochou obrazovkou.

Stravovanie na palube Aranui

V cene plavby je zahrnutá plná penzia. Jedlá sú podávané v reštaurácii Aranui v neformálnom prostredí. V závislosti od počtu cestujúcich býva jedno alebo dve sedenia. Raňajky sú podávané formou bufetu. V cene je i pohár vína počas obedov a večerí. Počas exkurzií mimo lode je zabezpečený piknik na pobreží alebo špeciality v niektorej miestnej reštaurácii. Špeciálne požiadavky (diétu) je treba nahlásiť minimálne 3 týždne pred dátumom odjazdu. Hostia si môžu priniesť na palubu vlastné alkoholické nápoje bez obmedzenia.

Program na palube

Počas piatich večerov vás bude v bare zabávať kapela Aranui lokálnou a polynézskou hudbou. Kapela sa skladá z členov posádky, ktorí radi zdieľajú skladby a zvuky ostrovov. V niektoré dni sa animácia premiestni priamo na otvorenú palubu okolo bazéna. Ostatné dni sú venované filmom a prednáškam vzťahujúcim sa k miestam, ktoré budú počas plavby navštívené.
Na požiadanie je na lodi k dispozícii aj licencovaný umelecký tatér z Markéz. Svojim klientom vyrába personalizované tetovanie v štýle tradičných markézskych symbolov. 

Oblečenie / Dress code na palube

je neformálny, formálne večery sa vôbec nekonajú. Teploty bývajú i počas nocí veľmi príjemné až horúce, avšak odporúčame zabaliť si aj pršiplášť, ľahký sveter na večer a pevnú obuv (napríklad pre výlety na koralové útesy).

Fajčenie

je povolené len na balkónoch alebo vo vyznačených priestoroch na vonkajších palubách lode.

Oficiálna valuta na palube:

na lodi je oficiálna mena Francúzskej Polynézie - French Pacific Franc (XPF). Eurá a americké doláre sú taktiež akceptované, avšak s províziou vo výške XPF 500 za každú transakciu. 
Akceptované sú platby kartami American Express, Visa a MasterCard. Osobné šeky nie je možné vyplatiť na palube. Je možné zameniť za poplatok eurá a SD, AUD, NZD a CAD.

 Upozornenie:

Hlavnou funkciou lode Aranui je preprava nákladu medzi ostrovmi. Z tohto dôvodu môže dôjsť k náhlym zmenám v dátume odchodu, harmonograme zastávok v prístavoch ako aj v trvaní plavieb,  pred začiatkom cesty ale aj počas plavby. Cestujúci v cargo doprave by mali mať flexibilný časový harmonogram a počítať s vyššie uvedenými možnosťami. Spoločnosť CPTM je povinná hostí informovať a byť im nápomocná, ale nepreberá na seba žiadne výdavky, náklady na hotel alebo stravu spojené s meškaním alebo zmenami v cestovnom poriadku.

V cene plavby Aranui Cruises je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia vrátane jedál počas exkurzií
 • Niektoré nápoje: čaj a káva počas celého dňa, voda  a víno počas hlavných jedál
 • Plánované exkurzie na pevnine
 • Kultúrne vystúpenia a prednášky
 • Prístavné poplatky

V cene plavby Aranui Cruises nie je zahrnuté:

 • Ostatné nealkoholické a alkoholické nápoje
 • Prepitné (je dobrovoľné na konci plavby, nie je stanovené)
 • Telefón a internet (možnosť zakúpenia balíčkov)
 • Osobné výdaje (nákupy v butikoch na palube, herňa...)
 • Niektoré exkurzie / aktivity na pevnine (scuba diving, jazda na koni, rybolov atď)
 • Niektoré poplatky
 • Doprava do / z prístavu nalodenia / vylodenia
 • Cestovné poistenie
 • Víza (ak sú potrebné)

Video: