Katarina Line

Špecialisti na Chorvátsko

Malé lode a plachetnice pre skutočný zážitok z navigácie na mori
Spoločnosť Katarina Line bola založená v roku 1992 a dnes je jedným z popredných výletných prepravcov v Chorvátsku a najväčšou spoločnosťou s týždennými garantovanými odjazdami na malých lodiach od konca apríla do polovice októbra z hlavných turistických centier ako Opatija, Split a Dubrovník. Hlavé sídlo má v Opatiji a pobočky v mestách Opatija, Split a Dubrovník.

S flotilou viac než 50 lodí rôznych kategórií táto spoločnosť  dokáže zaujať všetky vekové kategórie a finančné rozpočty.  Jej trasy umožňujú cestujúcim spoznať úžasné prírodné prostredie a malebné, zaujímavé stredomorské mestá, zatiaľ čo sa presúvajú z jedného ostrova na druhý. Tento jedinečný spôsob cestovania a objavovania pobrežných miest je jedným z najpopulárnejších a najjednoduchších spôsobov, ako zažiť skutočné Chorvátsko.

Destinácie: Katarina Line ponúka rôzne typy plavieb po Jadranskom mori - Adriatiku; doslova do všetkých (pobrežných) kútov Chorvátska. Nalodenie je možné v prístavoch Dubrovnik, Opatija, Split, Zadar alebo Zagreb. V ponuke sú i krátke repozičné plavby (v trvaní od dvoch nocí). Súčasťou väčšiny plavieb sú aj exkurzie na pevnine (niektoré aj do Čiernej Hory či Bosny a Hercegoviny).
Destinácie na lodiach a plachetniciach Katarina Line v Jadranskom mori

Katarina Line ponúka široký výber špeciálnych záujmových programov na palube aj na pevnine. Veľkému záujmu sa tešia hlavne plavby kategórie Deluxe, ktoré sú uskutočňované na nových luxusných štýlových lodiach pre väčšie pohodlie, pričom obsahujú rôzne ďalšie služby, okružné jazdy, ochutnávky vín a exkurzie, všetky starostlivo vybrané pre jedinečný zážitok z Chorvátska z mora.

Kategórie lodí:

  • Deluxe Superior - Plavidlá Deluxe Superior sú tie najlepšie vo flotile spoločnosti a v Chorvátsku vôbec. Ponúkajú vynikajúci komfort a špeciálne služby. Ich dĺžka je 47 až 50 metrov a šírka 8 až 9 metrov,  s minimálnou cestovnou rýchlosťou približne 9 námorných míľ. Plavidlá s najmodernejším technickým zariadením a vybavou zvyčajne ponúkajú kapacitu 36 - 38 cestujúcich v 18 - 19 dvojlôžkových kajutách, čo zaručuje intímne prostredie pre cestujúcich.
  • Deluxe - lode majú dĺžku 42 až 47 metrov a šírku 8 až 9 metrov, s minimálnou cestovnou rýchlosťou 9 námorných míľ. Tieto luxusné lode, s najmodernejším technickým zariadením a vybavou, bežne ponúkajú kapacitu 38 cestujúcich v 19 dvojlôžkových kajutách.
  • Premium Superior - sú moderné plavidlá s oceľovým trupom, o niečo menšie než Deluxe. Plne klimatizované priestranné súkromné ​​kajuty (s s vlastní koupelnou, sušičom vlasov, bezpečnostnou schránkou)
  • Prémium - prvá generácia lodí s oceľovým trupom, väčšinou s 18 alebo 19 dvojlôžkovými plne klimatizovanými priestrannými kajutami s vlastnou kúpeľňou (10 alebo 11 na hornej a 8 na dolnej palube).
  • Traditional Ensuite - Drevené lode, klimatizované kajuty (z roku 2020) s vlastnou sprchou / WC, väčšinou poschodové postele.
  • Traditional - Klasické drevené plachetnice, kajuty s poschodovými posteľami a umývadlom, spoločné sociálne zariadenia.
  • Gullets - Pre charterové rezervácie sú k dispozícii exkluzívne menšie luxusné lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou kúpeľňou.
  • Plachetnice a katamarány

Bližšie informácie o plavbách Katarina line, ako aj aktuálne programy, obsadenosť a ceny Vám radi poskytneme na požiadanie.