Celestyal Cruises

Pre milovníkov Grécka

Lodná spoločnosť Celestyal Cruises je vynikajúcou spoločnosťou pre tých, ktorí túžia zažiť skutočnú grécku atmosféru, vychutnať si grécku kuchyňu a navštíviť nádherné destinácie vo Východnom Stredomorí.


Spoločnosť Celestyal Cruises grécka plavebná spoločnosť (dcérska spoločnosť cyperskej Louis plc). Oficiálne založená v 1986 ako Louis Cruises, s prvou vlastnou loďou, MV Princesa Marissa. 
Dnešné meno spoločnosti, Celestyal, je odkazom na oblohu, ktorú bola pre moreplavcov v minulosti jediným nástrojom na navigáciu.

Destinácie:

Víziou spoločnosti Celestyal je poskytnúť cestujúcim skutočne autentické zážitky v každej navštívenej lokalite. Spoločnosť ponúka plavby v dĺžke 3, 4 alebo 7 nocí z Grécka. Môžete navštíviť miesta ako Santorini, Mykonos, Patmos, Rhodos, Heraklion, Kusadasi, Thesaloniky, Atény, Kos, Istanbul a iné.

CK ONEWORLD Travel - LuxusnePlavby.sk je oficiálnym PSA (Preferred Sales Agent) tejto spoločnosti

 
FlotilaŽivot na palubeOstatné infoCena zahŕňaPlavby


 Flotila Celestyal Cruises

Flotila spoločnosti pozostáva zo starších, ale dobre udržiavaných lodí. Výrazne sa líšia od moderných mega-lodí posledných generácií, ale sú obľúbené práve pre svoju jedinečnosť a atmosféru na palube.

Názov lodeTonáž Kajuty
hostia
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Celestyal Crystal 25.611 t47619802019
Celestyal Olympia37.584 t72419822019
Celestyal Journey55.819 t63019942023
Celestyal Discovery42.289 t63320032023

Pri plavbách s lodnou spoločnosťou Celestyal Cruises je ako osobný doklad akceptovaný IBA platný cestovný pas.

 
Život na palube lodí Celestyal Cruises

Hostia na palube: 

sú prevažne Európania a Američania. Najmä v letnej sezóne a počas školských prázdnin je na palube aj veľa rodín s deťmi.

Jazyk a komunikácia na palube:

oficiálne jazyky, v ktorých sa robí aj vyhlasovanie, sú angličtina a gréčtina, ale dohovoríte sa aj po nemecky, taliansky a španielsky.

Ubytovanie / kajuty:

K dispozícii je výber z niekoľkých kategórií, vrátane apartmánov. V každej kajute nájdete: klimatizáciu, sušič vlasov, TV, plážové osušky, donášku ľadu (na požiadanie), mydlo a šampón; bezpečnostnú schránku.

Stravovanie na palube:

Každá plavba s touto spoločnosťou prináša možnosť vychutnať si pravé grécke špeciality. Hoci sa jedná o malú spoločnosť, kvalita stravovania je hodnotená vysoko. Jedlá na palube sú vždy čerstvé, autentické a chutné. Denne pečený pravý grécky chlieb, moussaka a baklava sú k dispozícii vždy a nájdete aj špeciality ako jahňacie souvlaki, plnené vínne listy, ryby a kuracie mäso na rôzne spôsoby.
Pre skutočných milovníkov egejskej kuchyne ponúka spoločnosť od septembra do novembra aj tematické plavby, kde sa dozviete zaujímavé informácie o gréckych kulinárskych tradíciách, vyskúšate si varenie a vychutnáte si grécke jedlá pripravované Michelinovským kuchárom.


Ostatné informácie o Celestyal Cruises

Zábavný program a aktivity na palube:

Na palube lodí Celestyal je organizovaný zábavný program počas dňa i večera, a to vo forme hier, športových aktivít, hudby, tanečných, kuchárskych a umeleckých kurzov. Niektoré programy sú zamerané na bližšie oboznámenie sa s gréckou kultúrou a jazykom. Večer sú to najmä hudobné programy a rôzne predstavenia.
Pre deti (podľa aktuálneho počtu a vekového zloženia detí na palube) je k dispozícii program na niekoľko hodín denne počas navigácie na mori, zahŕňa umelecké a remeselné dielne, spoločné hry a športové aktivity, skladanie Lega či hranie s Wii konzolou.

Oblečenie / Dress code na palube:

Nie je odporúčaný, avšak plavky, tielka, či krátke nohavice nie sú vhodné v reštauráciách. Pre Gala večer (Gala Night) a Večeru s Kapitánom (Captain’s Cocktail) je odporúčané formálnejšie oblečenie: napríklad koktejlové šaty pre dámy, sako a kravata pre mužov. A počas Gréckej noci je vítané, ak si oblečiete modré a biele farby gréckej vlajky.

Oficiálna valuta na palube: 

Euro.

Fajčenie

je prísne zakázané vo všetkých interiérových priestoroch s výnimkou kasína, kde nájdete označené fajčiarske priestory. Povolené je fajčenie na otvorených palubách, v určených priestoroch.

Video:

 

 

Plavby spoločnosti Celestyal Cruises