Ponant

Plavby Ponant cruisesLuxusné All inclusive plavby a la française

PONANT Cruises je jedinou čisto francúzskou plavebnou spoločnosťou. PONANT je známa pre svoje elegantné jachty, ktoré ponúkajú sofistikované pohodlie a vysokohodnotený diskrétny servis.

Spoločnosť bola založená v roku 1988 a je vlastnená kontajnerovou plavebnou spoločnosťou CMA CGM Group, ktorá je dedičom slávnej francúzskej Compagnie Generale Transatlantique.

Destinácie

Táto lodná spoločnosť sa orientuje na mierne dobrodružné plavby - od decembra do marca je hlavnou destináciou Antarktída. Okrem toho sa plaví po menej známych trasách po celom svete - v Stredomorí a Severnej Európe, Oceánii, Ázii, Karibiku a Strednej Amerike ...

Flotila

Každá z lodí má svoju jedinečnú osobnosť a predstavuje umenie "cruising a la francaise" v línii s filozofiou ich materskej spoločnosti.

Názov lodeTonážKajutyHodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
L'Austral 10.700 t13220102018
Le Bellot Expedičné lode 10.700 t92-2020 
Le Boréal10.700 t13220092018
Le Bouganville Expedičné lode 10.700 t922019 
Le Champlain Expedičné lode 10.000 t922018 
Le Commandant Charcot  31.757 t135-2021 
Le Dumont-D'Urville Expedičné lode 10.700 t922019 
Le Jacques Cartier Expedičné lode10.700 t92-2021 
Le Lapérouse Expedičné lode 10.000 t922018 
Le Lyrial 10.700 t1222015 
Le Ponant Plachetnica   1.489 t3219912020
Le Soléal 10.700 t13220132019
Plachetnica Plachetnica   Expedičné lode Expedičná loď    Polárna expedičná loď

Programy Flight & Cruise

Pri všetkých plavbách v Arktíde a Antarktíde PONANT prenajíma lietadlá a transfery, aby uľahčila dopravu svojich cestujúcich do/z hlavného prístavu. Na tieto trasy ponúka balíčky Flight & Cruise s nasledujúcimi výhodami: priame lety, batožina prepravovaná jedným letom bez rizika, prispôsobený odchod lode v prípade meškania letu a personalizovaná služba na palube.
Aj pre ostatné destinácie môžu byť niektoré programy v ponuke ako Flight & Cruise.

Na palube vládne elegantná, ale neformálna "casual" atmosféra.

Oficiálny jazyk na palube

francúzština a angličtina - informačné materiály a komunikácia sú v oboch jazykoch; zamestnanci taktiež hovoria francúzsky a aj anglicky.

Hostia na palube

Náročnejší cestovatelia so športovým duchom z Francúzska, Austrálie, Severnej Ameriky a Európy. Rodiny s deťmi nie sú medzi hosťami raritou, ale priemerný vek hostí je od 40 rokov vyššie.

Ubytovanie na palube

Dizajnové kajuty a apartmány sú priestranné a pohodlné, vkusne zariadené s použitím kvalitných materiálov v príjemných harmonických farbách. Vybavenie sa líši podľa lode a kategórie - väčšina kajút je ale vybavená klimatizáciou,  satelitnou televíziou s plochou obrazovkou, DVD/CD a iPod prehrávačom, mini-barom, trezorom, sušičom na vlasy, županmi a francúzskymi toaletnými produktami. S výnimkou plachetnice Le Ponant na ostatných lodiach má väčšina kajút vlastný balkón.

Stravovanie na palube

Pravá francúzska cuisine pripravená francúzskymi šéfkuchármi. Výhradne čerstvé ingrediencie a vysoko-odborná príprava zaručujú výnimočnú kulinárnu úroveň. Raňajky sú vo forme bufetu alebo si ich môžete dať priniesť do kajuty. Obed je vo forme bohatých bufetových stolov a večera vo francúzskom štýle sa podáva v reštaurácii. Počas celého dňa sú k dispozícii káva, čaj a malé občerstvenie.
Spoločnosť podporuje úsilie o udržateľný a zodpovedný cestovný ruch, preto v rámci možností používa potraviny priamo z miest, kde sa lode zastavujú, pričom sa zaväzuje rešpektovať miestne zdroje.

All Inclusive nápoje Open Bar: v cene plavby sú zahrnuté všetky nápoje, od momentu nalodenia a počas celej plavby sa na požiadanie a kedykoľvek podáva široký výber nápojov: minerálna voda, nealkoholické nápoje, víno, pivo, pravé francúzske šampanské Charles Heidsieck, liehoviny, káva, čaj. Niektoré prémiové alkoholické nápoje z menu nie sú zahrnuté v otvorenom bare,

Zariadenie a zábavné programy

na lodiach L'Austral, Le Boréal, Le Lyrial, Le Soléal
Všetky lode okrem Le Ponant majú na palube kúpele/spa vybavené masážnymi miestnosťami, hammam, kadermíckym salónom a fitness centrom s panoramatickým výhľadom na oceán - v asociácii s francúzskou firmou SOTHYS Paris™.
Na najvyššej palube sa nachádza vyhrievaný bazén s morskou vodou a solárium.
Na palube nájdete viaceré salóny a bary: hlavný lounge, panoramatický lounge, intímny piano-bar s jedinečnýnm výhľadom a bar na vonkajšej palube pri bazéne.
V Grand salóne sa organizujú rôzne zábavné hudobne a tanečné podujatia pod vedením skúsených tanečníkov.
Divadlo lode je najväčším priestorom na lodi a pohodlne sa doň zmestia všetci cestujúci. Počas dňa je miestom podujatí a prednášok prírodovedcov, skúsených sprievodcov a špecialistov. Večer sa tu poriadajú hudobné a zábavné predstavenia a premietanie tradičných a dokumentárnych filmov.
K dispozícii je dobrý výber kníh a spoločenských hier. Knižnica na 6. palube je vybavená počítačmi s Wi-Fi. Na 5. palube nájdete destský klub s hrami a Wii™ konzolami. Všetky kajuty majú priamy vstup na On-Demand videá.

Na všetkých dlhších plavbách sa koná Soirée blanche (party v bielom) a Officers' evening dôstojnícky večer. Na programe môžu byť aj iné druhy večierkov alebo večerných akcií, napríklad karaoke párty, kasínové párty alebo herné večery.

Každá loď triedy Explorers Expedičné lode má Blue Eye. Tento jedinečný multizmyslový salónik, sa nachádza v pod čiarou ponoru lode a priamo vás ponorí vás do srdca podmorského života. Zrak, sluch a vnemy ... Prostredníctvom digitálnych obrazoviek, hydrofónov a špeciálnych Body Listening pohoviek môžete zažiť kompletné a bezprecedentné predstavenie, ktoré morské dno ponúka. Prístupný všetkým hosťom a vybavený barom, Blue Eye je skutočne výnimočným miestom na posedenie v jedinečnej atmosfére.

Plachetnica Le Ponant má slnečnú palubu s rozlohou 400 m², platformu na vodné športy, spoločenskú miestnosť, butik a spoločenskú miestnosť na trávenie voľného času.
Internet na palube
v cene plavby je zahrnuté bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet 24 hodín denne *
Sólo cestujúci:
Každú sezónu, na viacerých vybraných plavbách sólo cestujúci neplatí príplatok za single kajutu. Aktuálny zoznam plavieb TU
Vernostný klub: Vyberte sa na niekoľko plavieb s PONANT a stanete sa členom Yacht Clubu PONANT - budete si môcť vychutnať osobnú pozornosť, exkluzívne pozornosti na palube aj na pevnine a tie najlepšie špeciálne ponuky. Viac info (v anglickom jazyku)

V cene plavby PONANT je zahrnuté:

 • Ubytovanie vo vybranej kategórii
 • Plná penzia na palube
 • Všetky nápoje Open Bar minerálna voda, nealkoholické nápoje, víno, pivo, šampanské Charles Heidsieck, liehoviny, káva, čaj 
 • Konzumácia z minibaru v kajute
 • Zábava a animácia na palube
 • Používanie zariadení na lodi
 • Wi-Fi pripojenie na internet 24 hodín denne *
 • 24 hodinový room service
 • Sprepitné pre personál
 • Na niektorých plavbách sa neplatí príplatok za single kajutu
 • Prístavné poplatky

V cene plavby PONANT nie je zahrnuté:

 • Doprava do prístavu
 • Fakultatívne výlety na pevnine
 • Niektoré druhy prémiových alkoholických nápojov
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch, masáže a služby v spa a beauty salóne atď)
 • Prípadné palivové a bezpečnostné poplatky
 • Víza (ak požadované)

Video