Silversea

Luxusné plavby v elegantnej atmosfére 

Flotila elegantných menších lodí, ktoré sa plavia po celom svete na 7 kontinentoch vrátane Antarktídy, ponúka na svojich palubách to najlepšie, čo môžete od luxusnej plavby očakávať. Plavby tejto spoločnosti sú určené pre tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí poznajú a očakávajú iba skutočnú kvalitu.
Táto výnimočná kvalita je priznávaná aj odbornou verejnosťou a Silversea každoročne získava význačné ocenenia najuznávanejších svetových publikácií z celého sveta.

Spoločnosť bola založená v roku 1993 talianskou rodinou Lefebvre. Obohatením flotily o loď Silver Explorer (pôvodne Prince Albert II), spoločnosť vyčlenila značku Silversea Expeditions, do ktorej patria napr. aj lode Silver Galapagos a Silver Discoverer.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Ceny plavieb sú priamo úmerné kvalite, ktorú na lodiach dostávate: zahŕňajú sprepitné pre personal, nápoje na plaube, vrátane prémiových alkoholických nápojov a dokonca aj exkurzie v navštívených prístavoch. Pridanou hodnotou je i partnerstvo tejto spoločnosti s prestížnymi luxusnými značkami ako Bvlgari, Davidoff či Relais & Chateaux.

Zoznámte sa s plavbami SILVERSEA pre rok 2025 v novej interaktívnej brožúre

Destinácie: Najkrajšie i najmenej známe zákutia planéty - niektoré z nich ani nenájdete na Google Maps!
Antarktída, Aljaška, Západ Severnej Ameriky, Kanada a Nové Anglicko, Karibik, Južná Amerika, Galapágy, Arktída, Grónsko, Severná Európa, Afrika, Stredozemné more, Ázia, Austrália, Francúzska Polynézia, Nový Zéland ... 

Flotila:

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Hodnotenie lodí podľa CruiseCritic
Silver Cloud Expedičné lode 16 800 t130
Silver Dawn40 700 t298
Silver Endeavour Expedičné lode 20 450 t100-
Silver Explorer Expedičné lode   6 072 t117
Silver Moon 40 700 t298
Silver Muse 40 700 t298
Silver Nova54 700 t728-
Silver Origin  Expedičné lode 5 800 t50
Silver Ray54 700 t363-
Silver Shadow 28 258 t194
Silver Spirit 36 000 t304
Silver Whisper 28 258 t194
Silver Wind Expedičné lode17 400 t151
 Plavby na Galapágoch    Expedičné lode Silversea Expeditions

Ubytovanie:

Apartmány Silversea ponúkajú jeden z najvyšších pomerov priestoru na jedného hosťa zo všetkých lodných spoločností. Všetky suity majú výhľad na oceán a mnohé majú vlastnú teakovú verandu. 
Sú zariadené elegantným nábytkom, prinajmenšom jednou z najmodernejších typov TV s plochou obrazovkou s bohatým výberov satelitných programov a s interaktívnou knižnicou médií, luxusnou posteľnou bielizňou, sušičom na vlasy, plyšovými županmi a papučami a rôznymi doplnkami vrátane baru zásobeného hosťami. 
Bez ohľadu na loď alebo kategóriu budú všetci hostia rozmaznávaní osobnými službami pozorného komorníka. Pre skutočne osobný zážitok je možné prispôsobiť si vybavenie apartmánu podľa svojich osobných predstáv. Od toaletných potrieb a osobných doplnkov, výber z rôznych druhov vankúšov, až po náplň baru obľúbenými vínami a liehovinami. Môžete si dokonca vychutnať večeru podávanú vašim komorníkom priamo vo vašej suite alebo na verande.
Vo suite sú k dispozícii zásuvky s napätím 110 voltov (americký prúd) a 220 voltov (európsky prúd), pre malé spotrebiče bez použitia adaptérov alebo elektrických konvertorov. Silver Explorer má iba 220 V / 60 Hz striedavý prúd a zástrčky typu Europlug a Type C.

Prádlo: Kompletné služby práčovne, žehlenia a čistenia sú k dispozícii za príplatok a môžu byť zabezpečené prostredníctvom komorníka. Služby práčovne sú bezplatné pre vyššie kategórie apartmánov a pre členov vernostného klubu určitej úrovne.
Na lodi je aj samoobslužná práčovňa s práčkami, sušičkami, žehličkami a pracím práškom.

Stravovanie:

Stolovanie má pre Silversea vysokú prioritu. Od vynikajúcej francúzskej kuchyne, delikátnych ázijských jedál až po domácke talianske jedlá - kreativita Silversea nepozná hranice. Gastronomická dokonalosť je navyše samozrejmosťou vďaka receptom, ktoré odrážajú dedičstvo a obnovujú tradície. Bez ohľadu na to, v ktorej lodnej reštaurácie večeriate, vplyv destinácií je pozorovateľný vo veľkej rozmanitosti a sviežosti výberu jedál.
Každá loď má viacero stravovacích zariadení. Stravovanie v hlavnej reštaurácii, The Restaurant, s otvoreným sedením, je v cene plavby.
V špecializovaných reštauráciách sa žiada rezervácia vopred a sú za poplatok.

Väčšina hostí na palube pochádza zo Severnej Ameriky, ale nájdete tu hostí aj z Európy, najmä Veľkej Británie, Nemecka a Švajčiarska.
Lode tejto spoločnosti sú vhodné hlavne pre páry v strednom veku a pre náročnejších cestovateľov.
Atmosféra počas dňa na lodi je priateľská, uvoľnená; vládne tu absolútny kľud a pohodlie. 

Aktivity a zábavné programy na palube:

V rámci denného programu sa poriadajú prednášky s premietaním filmov o miestach, ktoré budú počas plavby navštívené s informáciami o možnostiach, ktoré tieto destinácie ponúkajú. Okrem toho bývajú prizývaní hosťujúci lektori, biológovia, historici alebo diplomati, s tematickými prednáškami blízkymi konkrétnej plavbe. Súčasťou programu môžu byť napríklad aj ukážky varenia. 
Hosťom je na lodi k dispozícii aj námorný inštruktor a tréner golfu.
V salónoch hrá živá hudba v podaní lodného pianistu alebo hudobnej skupiny hrajúcej rôzne žánry a spevákov. V kasíne sú stoly na blackjack, ruletu a hracie automaty. Novšie a väčšie lode majú priestrannejšie a honosnejšie herné plochy.

Novinkou v doteraz klasickom ponímani zábavy na palube je séria zbrusu nových a originálnych večerných show v podaní prvotriednych umelcov, ktoré zaujmú hostí každej generácie. Na každej lodi sa predstavia v inej kombinácii.
• To the Moon and Beyond -  retro pocta prieskumu vesmíru a klasickým sci-fi filmom s ikonickými skladbami ako Fly Me to the Moon, Moondance, Bad Moon Rising, Rocket Man a ďalšie.
• LunaFest - živý hudobný festival, ktorý sa koná na vonkajšej palube so stánkymi street-food;
• Silver Sparks - neočakávané zábavné momenty bez plánovania, ktoré sa objavia v neočakávaných časoch na rôznych miestach lodí.
• Boogie Wonderland!: - hudobné a tanečné rytmy diskogenerácie od legiend ako Earth, Wind and Fire, Gloria Gaynor, the Bee Gees... 
• Late in the Evening: nestarnúce melódie Burta Bacharacha, Carole Kingovej a Paula Simona s reinterpretáciami modernej pohodovej klasiky, ako napríklad I Say a Little Prayer, Will You Still Love Me Tomorrow, Bridge over Troubled Water ...
• Colors: pocta melódiám prekypujúcich emóciami a farbami, od Black or White Michaela Jacksona a True Blue od Madonny po Evergreen od Barbry Streisandovej či Purple Rain od Prince.
• Brit Hits: výherné piesne britského hudobného priemyslu od Adele, Amy Winehouse, Elton John, Phil Collins, Eurythmics a ďalších. 
• Corazon: predstavenie hudby a tanca plné vášne, odvážne kostýmy a dramatické inscenácie zo Španielska a Južnej Ameriky.
• Cirkus - inšpirovaný Cirque du Soleil a úspešným filmom The Greatest Showman;
• Café Tango - klasická tango show v kaviarni Parisian-style café;
• '80s Gold - ktoré oslavuje najobľúbenejšie popové hymny 80. rokov.

Novinka v roku 2022 na lodi SILVER DAWN: SPA program OTIUM - pohodový wellness na mori
Nový SPA program OTIUM bude debutovať na palube Silver Dawn v roku 2022 a následne bude zavedený aj do zvyšku flotily. Program je inšpirovaný filozofiou rímskych kúpeľov a umením nepretržitého rozmaznávania sa, ktorým sa Silversea preslávila. Je to prvýkrát, kedy spoločnosť Silversea predstavuje vlastný koncept wellness programu. Ide o koncept programu ktorý poteší nadšencov zdravého životného štýlu ale aj labužníkov, je to koncept kde si počas wellnesu klientu vychutnajú zelerovú šťavu ale aj pohár chladeného šampanského a kaviár z Calvisiusu. Luxus je o možnosti voľby.
OTIUM nebude ten druh kúpeľného zážitku, pri ktorom klienti budú musieť absolvovať dlhé vysvetlovanie k stovkám procedúr. Ide o prispôsobený zážitok. Klienti si vyberú vôňu, ktorá ich bude sprevádzať počas kúpeľov, zvolia si róbou alebo kimono a naplno si užijú služby SPA.  Relaxovať sa dá aj v pohodlnom kresle, kde si klienti vychutnajú svoj obľúbený koktail a lahodné jednohubky.
OTIUM nekončí kúpeľom, program pokračuje pri bazéne alebo v apartmánoch a to sériou príjemných okamihov: zahriatie mäkkou dekou, šálka horúcej čokolády, fľaša šampanského. Nezabúda sa ani na zážitok zo spánku: vyvinul sa úplne nový matrac - Otium Soft Touch, ktorý je doplnený kvalitnou sadou vankúšov a prikrývok. 

Silversea´s S.A.L.T.  - sľubuje rozšírenie vašich chuťových obzorov
Veda o soli je fascinujúca. Soľ dodáva nášmu jedlu chuť – základnú chuť. Dokáže zintenzívniť arómy, vyvážiť chute, urobiť mäso šťavnatejším, zbaviť zeleninu prebytočnej vody a uchovať potraviny na mesiace či dokonca roky. Preto nebolo prekvapením, že toto malé zrnko s veľkou chuťou bolo inšpiráciou pri najnovšom pohlcujúcom kulinárskom programe spoločnosti Silversea. 
Koncept S.A.L.T. zintenzívni vašu plavbu, ochutí vašu cestu, vyváži vašu plavbu a uchová vaše spomienky na dovolenku na mesiac a áno, dúfajme, že roky. 
S.A.L.T.  - skratka pre Sea And Land Taste, je príležitosťou pre všetkých cestujúcich na nových lodiach Silver Moon a Silver Dawn zažiť skutočnú "chuť" destinácie. Autorom je Adam Sachs, bývalý šéfredaktor Saveur Magazine. S.A.L.T. dáva hosťom Silversea šancu získať zážitky miestnej kultúry jedla. A ak je jedlo dosť dobré pre Adama, je to dosť dobré pre nás! Trojnásobný víťaz novinárskej ceny Jamesa Bearda, ktorý je držiteľom ceny za jedlo, životný štýl a cestopisy, sa naozaj vyzná! 
Dostupné na Silver Moon a Silver Dawn.

Deti a mládež: Na palube nie sú žiadne špeciálne aktivity ani zariadenia pre deti v akomkoľvek veku a taktiež nie je poskytovaná starostlivosť, animácia alebo dohľad o ne. Spoločnosť si vyhradzuje právo obmedziť na plavbe počet detí mladších ako 3 roky.
Pre všetky deti vo veku od 6 mesiacov do 1 roka je vyžadované notárom overené vyhlásenie.  Silversea si vyhradzuje právo z dôvodu bezpečnosti odmietnuť deti do 8 rokov na akejkoľvek exkurzii. 
Na expedičných lodiach nemôžu byť ubytované deti mladšie ako 1 rok. Deti vo veku do 5 rokov sa nemôžu zúčastniť žiadnych expedícií, ktoré si vyžadujú použitie dopravy člnmi Zodiac.

Dress code / Oblečenia: siaha od neformálneho po formálny, podľa denného času a programu, s tromi kategóriami večerného oblečenia: Casual: Pre ženy: Blúzka s nohavicami / sukňa alebo ležérne šaty. Pre mužov: Košele a dlhé nohavice.

Informal: Pre ženy: Šaty alebo nohavicový kostým. Pre mužov: Sako, kravata je voliteľná. 
Formal: Pre ženy: Spoločenské alebo koktejlové šaty. Pre mužov: Vyžaduje sa smoking, večerné sako alebo tmavý oblek, a kravata.

Internet na palube: v cene plavby je zahrnuté neobmedzené bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet podľa lode a kategórie ubytovania:
Silver Cloud a Silver Wind:
Neobmedzený prístup Premium pre hostí v kategóriách Medallion, Silver, Royal, Grand a Owner's.
Neobmedzený prístup Standard v kategóriách Vista, Veranda a Deluxe Veranda.

Silver Explorer:
Neobmedzený prístup Premium pre hostí v kategóriách Medallion, Silver, Grand a Owner's.
Neobmedzený prístup Standard pre hostí v kategóriách Adventurer, Explorer, View, Vista a Veranda.

Silver Origin
Neobmedzený prístup Standard na internet pre hostí vo všetkých kategóriách.

Ostatné lode:
Neobmedzený prístup Premium pre hostí v kategóriách Medallion, Silver, Royal, Grand a Owner's.
Neobmedzený prístup Standard pre hostí v kategóriách Vista, Terrace a Veranda Suites.

Plavby okolo sveta a Grand Voyages
Neobmedzené Wi-Fi pripojenie na internet pre hostí vo všetkých kategóriách.

Oficiálna mena a platby: Všetky platby na palube sa uskutočňujú v USD amerických dolároch. Poplatky za poskytované služby a produkty zakúpené na palube lode môžu byť zaplatené v hotovosti (iba v USD), cestovným šekom (v amerických dolároch) alebo kreditnou kartou (VISA, MasterCard alebo American Express) na konci každého segmentu plavby a pred konečným vystúpením z lode.
Za všetky hotovostné zálohy sa účtuje transakčný poplatok 2%, s limitom 1.000 USD. Zahraničné transakčné poplatky sú možné.

Vernostný program: po uskutočnení prvej plavby so Silversea sa môžete stať členom vernostného klubu Venetian Society. podľa úrovne členstva sa požívajú rôzne výhody, ako napr. špeciálne pozornosti, pozvánky na súkromné večierky počas plavby, návštevy palubného zákulisia, zľavu minimálne 5% na vybrané plavby.

Fajčenie: Väčšina priestorov na palube je nefajčiarska. Z bezpečnostných dôvodov nie je fajčenie povolené v suitách alebo verandách alebo balkónoch hostí a ani  vo verejných priestoroch, salónoch a baroch.
Fajčenie cigariet, cigariet, elektronických cigariet a fajok je povolené iba v Connoisseur’s Corner a na osobitne vymedzených miestach v Panorama Lounge a na vonkajších palubách.

Zdravotné stredisko: Každá loď Silversea je vybavená zdravotníckym strediskom, ktoré je zastúpené skúseným lekárom a zdravotnou sestrou 24 hodín denne. Ak je loď v prístave,  pre doplnkovú pohotovostnú starostlivosť je možné kontaktovať miestne zdravotnícke zariadenia. Za lekárske služby a za lieky použité na lekárske ošetrenie môžu byť hosťom účtované poplatky. Lodné zdravotné stredisko nie je určené ani vybavené na poskytovanie prebiehajúcej liečby už existujúcich stavov alebo na poskytovanie rozšírenej kritickej starostlivosti. 

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kategóriách Suite
 • Kajutová služba (vrátane in-suite podávania hlavných jedál)
 • Plná penzia (24-hodín denne)
 • Nápoje (nealkoholické nápoje, voda, čaj a káva, vybrané vína, šampanské a liehovíny)
 • Zábavné programy a aktivity na palube
 • Exkurzie na pobreží podľa “Included Shore Excursion Programme”
 • Neobmedzené Wi-Fi pripojenie na lodný internet
 • Prepitné pre personál (okrem služieb v beauty salóne a v Spa)
 • Prístavné poplatky

V cene nie je zahrnuté:

 • • Exkurzie na pevnine mimo programu “Included Shore Excursion Programme”
  • Stravovanie v prémiovej reštaurácii Le Dame, Seishin (Silver Spirit) a Kaiseki (Silver Muse)
  • Niektoré šampanské, výber špičkových vín a destilátov, kaviár, cigarety a cigary
  • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch, masáže a služby v spa / beauty salóne, služby práčovne... )
  • Prípadné palivové a bezpečnostné poplatky
  • Cestovné poistenie - vybavíme na požiadanie
  • Viza (ak potrebné)
  • Doprava do/z hlavného prístavu

Programy na Galapágoch na Silver Origin:

 • 2 noci v hoteli v Quito a transfery medzi letiskom a hotelom
 • Exkurzia "Quito by Night"
 • Spiatočná letenka v ekonomickej triedy medzi Ekvádorom a Galapágami
 • Ubytovanie v kategóriách Suite
 • Plná penzia na palube (24-hodín denne možnosti stravovania)
 • Nápoje v suite a na celej lodi vrátane nealkoholických nápojov, šampanského, vybraných vín a liehovín
 • Služby komorníka, kajutová služba (vrátane in-suite podávania hlavných jedál)
 • Zábavné programy a aktivity na palube
 • Exkurzie na pobreží podľa “Included Shore Excursion Programme”
 • Neobmedzené Wi-Fi pripojenie na lodný internet
 • Prepitné pre personál (okrem služieb v beauty salóne a v Spa)
 • Prístavné poplatky
Plavby spoločnosti Silversea