Viking Ocean Cruises

Poznávacie plavby pre náročných moreplavcov

Materská lodná spoločnosť bola založená v roku 1997 nórskym zakladateľom Torsteinom Hagenom ako Viking River Cruises so štyrmi loďami na riečne plavby v Európe. Postupom času sa vďaka nárastu popularity značne rozrástla, postavila mnohé nové a modernizovala staršie lode. Dnes Viking Cruises prevádzkuje flotilu vyše 60-tich lodí a ponúka plavby po riekach i oceánoch. Jej plavby zamerané na destinácie sú určené pre skúsených cestovateľov so záujmom o geografiu, kultúru a históriu.

V roku 2013 bola na trh uvedená nová divízia, Viking Ocean Cruises. Oceánske plavby sa uskutočňujú na palubách zbrusu moderných, identických sesterských lodí.

Zažite svet inak: zblízka a do hĺbky. Lode Viking s kapacitou 930 hostí vám umožnia prístup k malým prístavom, kam sa väčšie lode nemôžu dostať, a poskytujú vám čas spoznať destinácie a ich kultúru dôverne vo voľnejšom tempe. Na palube nenájdete kasína, kluby pre deti alebo farebné nápoje s dáždničkami. Namiesto toho budete spoznávať regióny nielen prostredníctvom zaujímavých itinerárov, ale i chutných jedál inšpirovaných autentickými lokálnymi špecialitami, obohacujúcich predstavení, zaujímavých prednášok a ďalších.

Destinácie:

Viking Ocean Cruises ponúkajú plavby po Baltickom, Stredozemnom a Jadranskom mori, do Ázie, Austrálie a na Nový Zéland, či do Ameriky a Karibiku.

Flotila:

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Hodnotenie lodí CruiseCritic
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Viking Jupiter47.800 t4652019 
Viking Mars47.800 t465-2022 
Viking Neptune47.800 t465-2022 
Viking Orion47.800 t4652018 
Viking Sea
47.800 t
465
2016
 
47.800 t
465
2017
 
47.800 t
465
2015
 
Viking Venus47.800 t4652021 


Ubytovanie:

Na každej lodi nájdete 5 typov kajút: Veranda, Deluxe Veranda, Penthouse Veranda a apartmány Penthouse Junior Suite, Explorer Suite a Owner’s Suite. V každej kajute sa nachádza balkón, TV, telefón, trezor, klimatizácia a chladnička. V kúpeľni nájdete vyhrievanú podlahu, sušič na mokré oblečenie, sprchový gél, šampón, telové mlieko, sprchovú čiapku a toaletnú sadu Freyja. V niektorých kajutách sa nenachádza sušič na vlasy, v takom prípade je možné si ho zapožičať na recepcii.
Kajuty kategórie Veranda a Deluxe Veranda sú si veľmi podobné, hlavne rozmermi. Zahŕňajú obývaciu časť so sedením, taktiež sedenie na balkóne. V Deluxe verzii nájdete navyše mini bar (s nealkoholickými nápojmi), ďalekohľad, kávovar a deku a môžete si rezervovať stôl v reštaurácii. Taktiež sa môžete ubytovať od 14:00 (od 15:00 vo Veranda kategórii).
Penthouse Veranda: Tieto kajuty sú väčšie. Navyše vám v minibare denne dokladajú i alkoholické nápoje a pochutiny, môžete si rezervovať stôl v hlavnej alebo ďalších dvoch reštauráciách na lodi a v cene máte i žehlenie oblečenia či leštenie topánok. Ubytovať sa môžete od 13:00.
Penthouse Junior Suite: Najmenší z apartmánov. Ubytovať sa môžete už od 11:00, v cene máte navyše aj čistenie a pranie oblečenia.
Explorer Suite: Nachádzajú sa na rohoch lode (dva vzadu a dva vpredu), čo im umožňuje panoramatický výhľad. Okrem oddeleného šatníka a väčších priestorov sa veľmi neodlišujú od Penthouse Junior Suite.
Owner’s Suite: Interiér týchto apartmánov bol navrhnutý samotným prezidentom spoločnosti, Torsteinom Hagenom. Od rodinných fotografií až po jeho obľúbené knihy a vína. Apartmán má obývaciu izbu, bar a jedálenský kút. Balkón je vybavený lehátkami pre dvoch, rovnako ako stolom a dvoma stoličkami. Spálňa má manželskú posteľ a šatňík. V kúpeľni je k dispozícii dvojité umývadlo, veľká presklená sprcha a súkromná sauna s výhľadom na oceán. Zároveň zahŕňa i vlastnú zasadaciu miestnosť. K výhodám, ktoré prichádzajú s touto kategóriou, patrí možnosť ubytovania sa o 11:00, so zárukou rezervácie v alternatívnych reštauráciách lodí a navyše bezplatné čistenie a pranie bielizne. Mini-bar je možné naplniť podľa želania.

Stravovanie:

Plná penzia a nápoje podávané počas jedál sú zahrnuté v cene plavby. Raňajky, obedy a večere sú podávané v hlavnej reštaurácii s voľným sedením; no môžete sa rozhodnúť aj pre raňajky či obed v iných reštauráciách alebo sa vydať s tanierom na slnečnú terasu. Ponuka pozostáva z troch kategórií: denné špeciality (kulinárske prekvapenia inšpirované všetkými kútmi sveta), regionálne ochutnávacie špeciality (inšpirované výlučne navštevovanými destináciami) a výber tradičných jedál, ktoré sa nachádzajú na menu každý deň.

I ďalšie alternatívne reštaurácie a kaviarne sú k dispozícii na palube, závisí to vždy od konkrétnej lode. Sú to napríklad Manfredi’s (talianska kuchyňa), The World Cafe (medzinárodné jedlá podávané formou bufetu, vrátane pizze, hamburgerov, rýb či sushi), The Pool Grill (hamburgre, sedviče, ryby, hranolky, šaláty), Wintergarden (v štýle čaju o piatej), Mamsen’s (jedlá inšpirované kuchárskou knihou matky Torsteina Hagena, vikingského prezidenta - napríklad rôzne rybacie recepty, tatarák, wafle..).

Každý chod má v ponuke aj vegetariánske alternatívy a kuchári dokážu pripraviť jedlá s nízkym obsahom soli alebo bezlepkové. Hostia, vyžadujúci si špeciálne diéty, ako je diabetická alebo s nízkym obsahom cholesterolu, musia na to upozorniť minimálne jeden mesiac pred začiatkom plavby, a následne na palube upovedomiť vrchného čašníka. 

Nápoje: kávové nápoje a čaje sú zahrnuté v cene počas celého dňa. Nealkoholické nápoje, víno a pivo sú zahrnuté v cene v čase obeda a večere; mimo týchto časov sú nápoje podávané za príplatok, prípadne je možné si vopred zakúpiť zvyhodnený nápojový balíček Silver Spirits (zahŕňa nápoje mimo spomínaných jedál a iné alkoholické nápoje či koktaily). Tento však musí byť zakúpený minimálne mesiac pred plavbou a pre všetkých hostí ubytovaných v danej kajute.
Spoločnosť dovoľuje priniesť si vlastné víno na palubu bez korkovného poplatku, ale nie je možné si ho priniesť do reštaurácie.

K dispozícii je i 24-hodinová kajutová služba s veľkým výberom jedál a chladených i horúcich nápojov.

Program: v lodnom divadlo sa konajú rôzne predstavenia, prednášky či filmové premietania a navštívia ho i lokálni interpreti, ak loď kotví v prístave dlhšie či cez noc. Organizované aktivity ako napríklad bocce, golf, shuffleboard a stolné hry sú k dispozícii po celý deň. rovnako i posilňovňa či bežecká dráha. 

Spoločnosť Viking Ocean Cruises ponúka originálne pohľady do zákulisia a podujatia, ktoré ju odlišujú od iných spoločností. Jej pobrežné exkurzie poskytujú nielen najdôležitejšie informácie o kultúre a histórii, ale ich ďaleko presahujú a tak ponúkajú možnosť dozvedieť sa o navštívených miestach oveľa viac – otvoria vám dvere k ľuďom a miestam, ktoré by ste inak nespoznali.

Na každej lodi sa nachádza knižnica, ktorá ponúka informačné a inšpiratívne knihy o histórii, zemepise, biológii a publicistike krajín, ktoré s loďou navštívite.
Taktiež je na palube vždy i niekoľko barov, diskotéka, spa (kúpele) a bazén, ktorý je krytý v prípade chladnejšieho podnebia.

Deti: Minimálny vek na plavbu je 16 rokov! Lode neponúkajú špeciálne zariadenia alebo programy pre deti.

Prepitné: nie je zahrnuté v cene plavby. Na kajutový účet sa automaticky pripíše 15 USD na osobu a deň. Túto sumu ale môžete upraviť podľa uváženia, stačí konzultovať Explorers Desk.
Prepitné je rozdelené medzi personál lode. Sprievodcovia či animátori ho nezdieľajú, im môžete vyjadriť spokojnosť oddelene v hotovosti.
Servisný poplatok 15 % sa aplikuje na všetky nápoje, jedlá v prémiových reštauráciách a niektoré služby zakúpené na palube.

Dresscode: oblečenie v priebehu dňa je neformálne, sú vhodné krátke či dlhé nohavice alebo džínsy a pohodlné topánky. Neexistujú žiadne "formálne noci", oblečenie na večer (po 18:00) je "elegantné neformálne", ako sú šaty, sukne alebo nohavice so svetrom alebo blúzkou pre dámy; pre pánov nohavice a košeľa s golierom. Kravaty a saká sú voliteľné.
Odporúčame vám zabaliť si pohodlné topánky, elegantnejšie topánky, skladací dáždnik či pršiplášť, oblečenie, ktoré môžete vrstviť ako napríklad ľahké bundy a svetre; slnečné okuliare, pokrývku hlavy proti slnku, krém s ochranným faktorom a toaletné potreby vrátane dezinfkčného gélu na ruky v cestovnej veľkosti. V závislosti na ročnom období a destináciách, môžete si tiež pribaliť teplý kabát, rukavice a nepremokavú obuv.

Fajčenie: Vo väčšine priestorov lodí nie je dovolené fajčiť. Tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety.  Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označenej zóne na Sun Decku. 

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou na lodiach je americký dolár. Na lodiach je bezhotovostný systém - položky zakúpené na palube lode budú automaticky pridané na váš lodný účet, ktorý môžete vyrovnať v hotovosti (v USD, euro alebo britských librách) alebo kreditnou kartou (lode neprijímajú cestovné šeky).

Na lodiach nie je možné zamienať peniaze a nie je na nich k dispozícii bankomat.

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia, vrátane alternatívnych reštaurácií
 • Pivo, víno a nealko nápoje počas hlavných jedál. Káva, čaje a minerálka v kajute.
 • Jedna vybraná exkurzia v každom prístave
 • Zariadenie lode: posilňovňa, bazén, spa, knižnica, stolné hry, používanie samoobslužnej práčovne.
 • Aktivity na lodi: predstavenia a prednášky, umelecké vystúpenia..
 • Prístup na WiFi na celej lodi
 • Prístavné poplatky a dane

V cene nie je zahrnuté:

 • Osobné výdaje na palube (obchody, masáže a kozmetické procedúry...)
 • Prepitné
 • Doprava do / z hlavného prístavu
 • Voliteľné exkurzie na pevnine
 • Osobné cestovné poistenie 
 • Víza (ak sú potrebné)

Katalógy a informatívne materiály: